Pomoc drogowa Warszawa

Autopomoc w Warszawie

HOLOWANIE WARSZAWA - transport samochodów

Holowanie pojazdów w dużej aglomeracji jaką jest Warszawa, wymaga od kierowcy pojazdu holowanego sporej odporności na stres oraz zachowanie zasad bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników ruchu drogowego
w mieście jak i okolicach Warszawy.

holowanie Warszawa

Holowanie Warszawa - zachowaj szczególną ostrożność podczas holowania pojazdów! Kierowcy aut, zarówno pojazdu holującego jak i holowanego powinni być doświadczonymi kierowcami samochodów i dobrze rozumieć się „bez słów”! Samochód holowany na linie lub holu sztywnym zachowuje
się na drodze zupełnie inaczej niż auto napędzane silnikiem. Zasady holowania pojazdów są określone w odpowiednich przepisach o ruchu drogowym.

Holowanie samochodu.

Pamiętaj, aby za kierownicą samochodu holowanego zasiadał bardziej doświadczony kierowca. W pierwszej kolejności ustalcie zasady porozumiewania się, wszelkie znaki światłami, gesty, wskazówki ręką itd. Pozwoli to wam szybko i bezpiecznie przetransportować auto do warsztatu lub serwisu. Wszelkie gesty i znaki dawane kierowcy holowanego pojazdu powinny być jasne i jednoznaczne. Obaj kierowcy, podczas holowania pojazdów powinni być skupieni i uważnie kontrolować sytuację na drodze oraz zachowanie holowanego pojazdu.

W przypadku nieoczekiwanej awarii samochodu oraz konieczności holowania, dobrze wiedzieć, jak wykonać holowanie pojazdów bezpiecznie i zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Policja przypomina, że większa część kierowców na drodze ma nikłą wiedzę z zakresu holowania samochodu lub uszkodzonego pojazdu i często stosuje liny holownicze zupełnie nieodpowiednie, zbyt krótkie co powoduje za mały dystans pomiędzy holowanymi pojazdami. Policja z Warszawy przypomina również o prawidłowym oznakowaniu pojazdów.

Holowanie Warszawa

Holuj w Warszawie bezpiecznie.


Warunki bezpieczeństwa na drogach Warszawy są najważniejsze dla zarówno dla kierowców pojazdów jak i innych uczestników ruchu drogowego.
Jak wspomnieliśmy wyżej, dobrze gdy pojazd holowany np. auto, prowadzi bardziej doświadczony kierowca, najlepiej ten o dłuższym stażu w prawie jazdy, który też posiada większy staż i umiejętności w prowadzeniu pojazdów. Jeśli pojazdy holujemy na tzw. holu miękkim / giętkim, starajmy się wciąż utrzymywać stałe napięcie holu, unikniemy szarpania pojazdów i niekontrolowanego zachowania auta na drodze.

Obaj kierowcy pojazdów, zarówno holujący jak i holowany muszą bezwzględnie ściśle współpracować. Jeśli już ustaliliście znaki i gesty w czasie holowania możecie przystąpić do holowania samochodu. Róbcie to rozważnie i powoli. Prędkość dozwolona na obszarze Warszawy to 30km/h, poza Warszawą do 60km/h dla holowanych pojazdów. Pojazd holujący – holownik, musi mieć włączone światła mijania, a samochód holowany, ma być oznaczony trójkątem ostrzegawczym odblaskowym zamontowanym na aucie z tyłu i po lewej stronie pojazdu. 

W przypadku słabej widoczności, samochód holowany musi mieć załączone światła pozycyjne, w żadnym wypadku mijania przez co mógłby oślepiać innych kierowców i pojazd holownika. Długość liny holowniczej powinna mieścić się w granicach
4 do 6 metrów, jej kolor to biały naprzemiennie z czerwonym lub żółta albo czerwona „chorągiewka” umieszczona w środku linki holowniczej. Inne rodzaje holu, łączenie linek holowniczych różnego rodzaju, nie jest dozwolone ze względu na bezpieczeństwo holowanych aut i uczestników ruchu na drodze tak w Warszawie
jak i okolicach.

Holowanie Warszawa

Holowanie Warszawa.

  1. Wybierz trasę holowania w Warszawie, którą jeździ mało samochodów i wcześniej zaplanuj ją wraz z kierowcą holownika.
  2. W czasie holowania jedź powoli i ostrożnie, zachowuj czujność, wtedy łatwiej opanujesz auto w krytycznej sytuacji drogowej.
  3. Utrzymuj stałe napięcie holu, nie pozwól na wplątanie się liny holowniczej pod pojazd i w koła auta, to wyjątkowo niebezpieczna sytuacja podczas holowania!
  4. Przestrzegaj przepisy o ruchu drogowym dla pojazdów holowanych, uwzględnij oznakowanie pojazdów, włącz światła pozycyjne w holowanym pojeździe.
Zamów holownik w Warszawie - obsługujemy wszystkie dzielnice - tel.512-501-301

Jeśli nasz samochód zupełnie nie nadaje się do holowania, ani na linie holowniczej ani na holu sztywnym, w takiej sytuacji skorzystaj z Pomocy Drogowej w Warszawie, telefon odbieramy całą dobę - 24h/7 – cały tydzień i w święta. Transport holownikiem to oczywiście dodatkowe koszty takie jak: dojazd lawety i powrót, załadunek na lawetę i rozładunek, zabezpieczenie pojazdu na platformie lawety. Oczywiście, sytuacje nieprzewidziane jak wyciąganie auta z rowu lub miejsca wyjątkowo trudnego dla przetoczenia auta to już indywidualna wycena dla naszej firmy holowniczej.

Pomoc drogowa w dzielnicach Warszawy, takich jak: Praga Płd., Bielany, Bemowo, Białołęka, Praga Płn., Śródmieście, Wawer, Ochota, Mokotów, Ursynów, Praga, Wola, Żoliborz, Okęcie, Sadyba,  dojazd już w kwadrans od zamówienia!